Samsung 80 Milyon Akıllı Telefon Sattı

Özel araştırma firması tarafından yapılan araştırmalarda Samsung'un akıllı telefon sektöründe en çok satan marka olduğu belirtildi.

980 0
980 0

Araştırma firmaları tarafından mobil sektöre yönelik yapılan araştırmalar ile birlikte Samsung’un 2016 yılına damga vurduğu çok daha net bir şekilde görülebiliyor. Yapılan son araştırmalarda Galaxy S7 serisi ile birlikte Samsung’un yüksek satış oranlarına ulaştığı belirtilirken bu yüksek satış oranları markayı birinci yapmış durumda.

80 Milyon Sattı

Samsung tarafından 80 milyon cihazın satıldığı belirtilirken bu satış markayı birinciliğe getirmeyi başardı. Yapılan açıklamalarda Samsung tarafından 2016 yılında çok ciddi bir atılımın gerçekleştirildiği belirtilirken özellikle Galaxy S7 serisi dünya genelinde büyük bir ilgi gördü. Galaxy S7 serisiyle yakalanan çıkış markanın 2016 yılını çok daha iyi geçirmesini sağlarken bu durum istatistiklere de yansıdı ve Samsung 2016 yılında tüm markaları geride bırakmayı başardı.

Bugüne kadar marka tarafından yapılan açıklamalarda S7 serisinin günden güne daha fazla ilgi gördüğü belirtilirken yapılan araştırmalarda da bu durum gözler önüne serildi. Samsung özellikle Apple gibi pek çok rakibini geride bırakmayı başarırken ikinci çeyrek rakamlarının baz alındığı bu satış istatistiklerinde Apple ikinci, Huawei ise üçüncü oldu. Apple Samsung’un başarısına sadece 40 milyon cihaz satarak karşılık verirken Huawei ise 31 milyonluk satışta kaldı.

In this article

Join the Conversation