Samsung Akıllık Bileklik Charm Satışa Çıkıyor

Giyilebilir teknolojide artık moda açısından da cihazların tasarımı önemsenmeye başlanırken, bu konuda iyi bir örnek Samsung'tan geldi.

618 0
618 0

Samsung tarafın yapılan son tanıtımda, Charm adındaki fitness takip bilekliğinin özellikleri kullanıcılara aktarıldı. Sade bir tasarımı olmasına rağmen oldukça şık bulunan Charm, bu bakımdan Samsung’un giyilebilir teknoloji alanında da iyi bir durma gelmesini sağlayabilir.

Giyilebilir teknoloji her ne kadar şu an oldukça sınırlı olsa da bu konuda pazarın günden güne gelişerek büyümesi de ilginin bu alana kaymasını sağlıyor. Pek çok marka yeni çalışmaları ile piyasaya girmeye hazırlanırken, Charm adındaki fitness takip bilekliği ile birlikte Samsung, pazara oldukça iddialı bir şekilde giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bayanlara Özel!

Charm adındaki fitness takip bilekliği hakkında ilk olarak değinilmesi gereken detay, cihazın sadece kadınlar için üretilmiş olması. Bu bakımdan kullanım konusunda özel bir ayrımcılık da yapılmış durumda ekranı olmayan ve özel tasarımı ile bileklik görümünde olan Charm, ayrıca renk değiştirme özelliğine sahip. Aksesuarlar ile bilrikte kişilerin kıyafetleri ile uyum sağlayabilen Charm, bu açıdan modaya uyum sağlamak isteyen bayanların da tercihi olacak.  

Charm, kişilerin güm içerisnde kaç adım attığını, ne kadar mesafe kat ettiğini ve yakıla kalori değerleri gibi pek çok takip işlemini başarılı ve doğru bir şekilde gerçekleştiriyor. Telefona bağlı olmadan da takip işlemlerini yapan cihaz bu açıdan gün boyunca kullanılabilir durumda.

Özel bir ledi bulunan ve led üzerinden bildirimler ile bilgi alınabilen Charm’da 17 mAh batarya bulunuyorsa ve LED ışığının kapatılması halinde 18 güne kadar kullanım sağlıyor. 

In this article

Join the Conversation