Samsung Galaxy S7’nin Beklentileri Aştı

Samsung tarafından satışa sunulduktan sonra beklentilerin üzerinde bir ilgi gören Samsung Galaxy S7 için satışlar da beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

1076 0
1076 0

Samsung’un son amiral gemisi olan Samsung Galaxy S7 Samsung’un yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Satışa çıktığı günden itibaren gerek test gerek araştırma firmaları tarafından yapılan araştırmalarda cihazın çok iyi bir model olarak piyasaya çıktığı belirtilirken pek çok firma tarafından da dünyanın en iyi telefonu olarak lanse edilmişti.

Samsung için yaşanan bu gelişmeler her ne kadar prestij arttıran durumlar olsa da satışa bunların çok etki etmesi beklenmiyordu. Samsung Galaxy S7 ile ilgili son ulaşılan satış rakamları ise Samsung’u tatmin edici durumda. Özellikle 7 milyon gibi bir rakamın hedeflendiği Samsung Galaxy S7’de şimdiden 9.5 milyon satışın yapılması firmanın çoktan hedeflerine ulaşmasını sağladı. Üstelik Samsung Galaxy S7’nin çok kısa bir süre önce satışa sunulmuş olması da bu başarının ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Korea Investment & Securities analisti Jay Yoo tarafından yapılan analizlerde paylaşılan rakamlarla 9.5 milyon satışın resmi olarak gerçekleştiği belirtilirken bu durum Samsung’un borsadaki hisselerine de yansıdı. Samsung’un hisse değeri günden güne artarken yaşanan artış yüzde 2.4 olarak belirlendi. Ayrıca bu artış ile birlikte Samsung son 18 ayın en yüksek rakamlarına ulaşmayı başardı.

In this article

Join the Conversation