Samsung, Gear VR’a İnternet Eklendi

Samsung sanal gerçeklik çözümü Gear VR’a Web destekli internet çözümünü getirdi. Bundan sonra internet ve sanal gerçeklik teknolojisinin bütünleşerek çalışabileceğini belirtebiliriz.

795 0
795 0

Samsung, sanal gerçeklik teknolojisi Gear VR ürününe odaklanmaya devam ediyor. Firma, kullanıcılarına daha kaliteli bir VR deneyimi sunmak için web destekli interneti cihaza getiriyor.

Samsung Gear VR 1.0 ilk sürümüne eklenen özellik ile kullanıcılar mobil tarayıcı desteğinde internet deneyimini sanal gerçeklikle yaşayacaklar.

Yeni  özellik, internet sayfalarındaki video içerikli görseller başta olmak üzere kullanıcılara VR deneyimini sağlayacak.

Samsung Gear VR cihazı ile uyumlu olarak çalışabilen telefonlara sahip olan kullanıcıların kullanabileceği özellik, henüz uygulama programlama arayüzü(API) ile çalışacak.

Firmanın daha sonraki süreçte ise bu konudaki çalışmalarda bulunarak, kendi arayüzü ile kullanıcılara ulaşmayı hedeflediği Android Authority’de yer alan haberde belirtildi.

Kullanıcıların sistemi kullanmak için, Oculus Store’dan Gear VR 1.0 sürümünü, WebVR desteği ile bütünleştirmeleri gerekiyor.

In this article

Join the Conversation