Samsung Güvenli Ekran Uygulaması Çocukların Gözlerini Koruyor

Samsung Güvenli Ekran Uygulaması (Samsung Safety Screen Application) Mobil cihazlar hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri haline geldi. Tablet ve Akıllı Telefon ile büyüklerden daha çok çocuklar vakit geçiriyorlar. Tabi...

790 0
790 0

Samsung Güvenli Ekran Uygulaması (Samsung Safety Screen Application)

Mobil cihazlar hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri haline geldi. Tablet ve Akıllı Telefon ile büyüklerden daha çok çocuklar vakit geçiriyorlar. Tabi ekran karşısında bu kadar uzun zaman geçirmeninde bazı sakıncaları var. Çocukların erken yaşlarda gözlerinin bozulmasının sebebi genellikle yakın mesafeden ve uzun sure izleme yapmaları. Samsung’un geliştirdiği uygulama, çocukların ekrana belirli bir mesafeden bakmasını sağlayarak gözlerinin zarar görmesinin önüne geçiyor.

Samsung güvenli ekran uygulaması

Ebeveyn tarafından kurulan uygulama bir hesap açılmasıyla birlikte kullanılabilir hale geliyor. Devamlı olarak arkaplanda çalışmaya devam eden uygulama, yakınlık sensörü sayesinde ekrana çok yaklaşıldığında uyarı veriyor ve geri çekilene kadar uyarı vermeye de devam ediyor. Tabi anne ve babaların da sürekli oğlum, kızım uzaktan izle vb. uyarılar vermesine gerek kalmıyor.

Söz konusu uyarı penceresi ekranın büyük bölümünü kapattığı için bu uyarıyı yok saymak ve kullanmaya devam etmek mümkün olmuyor. Yalnızca Android için yayınlanan uygulamanın iOS‘e gelmesi beklenmiyor.

Android Uygulaması
In this article

Join the Conversation