Samsung Sanal Gerçeklikte Çıtayı Yükseltti: Entrim

Sanal gerçeklik konusunda son yıllarda yaşanan gelişmelere bir ekleme de Samsung’tan geldi. Samsung özel olarak geliştirdiği kulaklık ile 4 boyutlu gerçek bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.

743 0
743 0

Samsung tarafından geliştirilen ve Entrim adı verilen kulaklık kullanıcılara çok farklı bir oyun deneyimi sunuyor. Sanal gerçeklik teknolojilerinin son dönemlerde hemen hemen tüm firmalar tarafından önemsendiği ve konuyla ilgili çalışmaların yapıldığı bilinse de bugüne kadar kullanılabilir durumda olan cihaz sayısı oldukça az. Samsung tarafından yapılan son açıklama ve tanıtım ise bu konuda olayı farklı bir boyuta taşıdı. Sanal gerçeklik gözlüğünü kulaklık ile buluşturan ve Entrim adı verilen cihaz oldukça yaratıcı ve bir o kadarda gerçekçi.

SXSW Festivali’nde Samsung tarafından tanıtımı yapılan ürün oldukça ilgi gördü. Diğer sanal gerçeklik cihazlarında ses bulunmazken Samsung’un yeni ürününde bu konuda bir farklılık yaratılmış durumda ve olaya ses de katılmış halde.

Sanal gerçeklik cihazlarında temel olay kişinin kendini ekranda gördüğü olayın içindeymiş gibi hissetmesi olurken bu konuda ses gibi efektlerin de durumu eklenmesi gelecek adına oldukça umut verici. Özellikle oyun konseptlerinde çok daha fazla keyif ve heyecan sunan sanal gerçeklik cihazları bu anlamda ilerleyen yıllarda oldukça rağbet görecek durumda. Özellikle cihazlar için çalışmaların yapılması ve bu konuda geliştirmelerin yaşanması cihazların çok daha kapsamlı hale gelmesini sağlayacak.

In this article

Join the Conversation