Samsung Yeni Modellerinde Daha Büyük Kamera Sensörleri Kullanabilir

Samsung Yeni Modellerinde Daha Büyük Kamera Sensörleri Kullanabilir Kamera özelliklerini yeni modellerinde sürekli arttıran Samsung, çıtayı daha da yukarıya taşımaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre Samsung, gelecekte piyasaya...

773 0
773 0

Samsung Yeni Modellerinde Daha Büyük Kamera Sensörleri Kullanabilir

Kamera özelliklerini yeni modellerinde sürekli arttıran Samsung, çıtayı daha da yukarıya taşımaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre Samsung, gelecekte piyasaya süreceği Galaxy telefonlarında daha büyük sensörlere yer verecek. PhotoRumors’un aktardığı habere göre Samsung, yeni 1/1,7 inç CMOS kamera sensörü üzerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Samsung-mobile-phone-sensor-with-Dual-Pixel-Technology.-550x347

Diyafram değerinin F/1.4, çözünürlük değerinin ise 18-24 megapiksel aralığında olacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Samsung, kısa bir süre önce satışa sunduğu Galaxy S7’nin kamerasında 1/2,6 inçlik sensör boyutu ve F/1.7 diyafram değeri kullanmıştı. Samsung’un yeni geliştirdiği sensörün daha büyük olması ve diyafram değerinin F/1.4 olması sayesinde kameraların düşük ışıkta çok daha kaliteli fotoğraflara imza atacağını şimdiden söylemek mümkün. Samsung’un yeni sensörlerini hangi telefonlarında kullanacağı şu an için bilinmese de yeni 1/1,7 inç CMOS kamera sensörünün Galaxy Note 6 veya Galaxy S8’de kullanma ihtimali daha yüksek.

In this article

Join the Conversation