Samsung Yüksek Performanslı 6 GB RAM’e Geçti

Samsung cihazlarda yaşanan RAM sorunu için kalıcı bir çözüm ararken özel bir RAM'in üretildiği belirtildi.

569 0
569 0

19 Mayıs’ta Samsung tarafından Çin’de gerçekleştirilen bir etkinlikte oldukça üstün özelliklere sahip bir RAM’in üretildiği belirtildi. 10 nanometre gibi yüksek bir değere sahip olan RAM’in 6 GB olduğu belirtilirken RAM’in yüksek performans sağlama noktasında işleri çok daha kolaylaştıracağı açıklandı.

Şu anda telefonlarda genelde 4 GB RAM kullanılırken Samsung bundan sonraki çıkaracağı modellerde seviyeyi biraz daha üste çekecek. Telefonlarda yeni üretilen RAM’in kullanılması beklenirken böylece cihazlardaki performans 6 GB RAM ile desteklenecek.

Bu konudaki ilk tahminler Galaxy Note 6 modelinde 6 GB RAM’in kullanılacağı yönünde. Bugüne kadar gelen bilgilerde daha çok 4 GB RAM’in kullanılacağı yönünde bilgiler yer alsa da Samsung tarafından üretilen son modelinin bu yeni cihazda kullanılması bekleniyor.

Note 6 Geliyor

Bugüne kadar Galaxy Note 6 sürümü ile ilgili gündeme gelen iddialarda cihazın yüksek özelliklerde olduğu gündeme getirilirken öğrenilen bilgilere göre telefon aynı zamanda suya ve toza karşı da oldukça dayanıklı olacak. 5.8 inçlik bir ekranı bulunması beklenen Galaxy Note 6 da Süper AMOLED ekran tercih edilirken işlemci Exynos 8 Octa 8890 çipset olarak tercih edilmiş durumda. Ayrıca telefonda 4000 Mah pil ve 12 megapiksel de kamera gibi donanımlar bulunuyor.

Galaxy Note 6 ile birlikte pek çok iddia gündeme gelirken en çok merak edilen konuların başında telefonun ne zaman satışa çıkacağı yer alıyor. Bugüne kadar Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmaması konuyla ilgili pek çok spekülasyonun yapılmasına neden olurken telefonun Ağustos ve Eylül aylarında satışa çıkması bekleniyor.

In this article

Join the Conversation