Samsung’a Galaxy S7 Dopingi!

Son iki yıldır piyasada beklentilerini karşılayamayan Samsung Galaxy S7 serisi ile birlikte bu konuda çok önemli bir adım attı.

789 0
789 0

2014 ve 2015 yıllarında toplam gelirlerinde düşüş yaşayan ve özellikle Çin’de büyük bir darbe alan Samsung, bu durumu 2016 yılı itibariyle toparladı. 2016 yılında markanın amiral gemileri olarak açıklanan Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge modellerinin yüksek satış rakamlarına ulaşması markanın 2016 yılında yüzünün gülmesini sağladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Samsung’un telefon modelleri ile birlikte yüksek bir gelire ulaştığı belirtilirken 2016 yılı itibariyle Samsung yükselişe geçti.

Galaxy S7 Değerini Arttırdı!

Telefonu modellerinin büyük ilgi görmesi 2016 yılının iyi bir şekilde kapatılmasını şimdiden garantilerken 2016 yılının sonu itibariyle markanın gelirlerini arttırması ve 2014 – 2015 yıllarındaki gelirlerin daha da üzerinde bir rakamın elde edilmesi bekleniyor. Konu ile ilgili yapılan tahminler bu yönde olunca Samsung’un borsadaki hisse senetleri de değerlenmeye başlandı.

Samsung için yapılan tahminlerin açıklanmasının ardından markanın hisse senetlerinde yüzde 1.8’lik bir artış yaşandı. Samsung cephesinde yaşanacak gelişmeler olumlu olması halinde hisse değerlerinin daha da artması kaçınılmaz olacak. Bu konuda en önemli beklenti marka tarafından resmi açıklamanın yapılması. Yapılacak resmi açıklamaların da beklentiler ile uyumlu olması halinde markanın değerlerindeki artış devam edecek.

In this article

Join the Conversation