Samsung’un Katlanabilir Telefonu Gerçek Mi Oluyor?

Samsung tarafından yapılması planlanan katlanabilir telefon ile ilgili yeni iddialar gündemde.

681 0
681 0

Son dönemlerde daha çok ekran teknolojileri üzerine yoğunlaşan Samsung bu konuda farklı modeller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Gündemde uzun süreden bir yer alan katlanabilir telefon ile ilgili bir iddia daha ortaya atıldı.

Project Valley olarak adlandırılan katlanabilir telefon projesinin 2017 yılında kullanıcılar ile buluşacağı iddia edilirken bu konuda Samsung cephesinden herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmış değil.

Çin’de faaliyet gösteren Weibo’da yer alan bilgilerde telefon ile ilgili detaylar da paylaşılırken bu bilgiler tüm dünya genelinde büyük bir ilgi gördü. Samsung tarafından yapılacak yeni telefonun Galaxy X adı ile piyasa sunulacağı belirtilirken, telefon ekranının 4K destekleyeceği belirtildi.

Ekranın katlanma noktasında ise nasıl bir sistemin olacağı ve hangi teknolojinin kullanılacağı şu an için bilinmezken, konuyla ilgili detaylarla ilgili hiçbir bilgi paylaşılmadı.

G Flex ve G Flex 2 gibi farklı modeller ile piyasaya sunulan katlanabilir telefon modellerinde Samsung’un seviyeyi biraz daha üste çıkarması beklenirken, iddialarda yeni telefon modelinin cüzdan gibi bir kullanımı olacağı belirtildi. Katlanması ile birlikte büyük ekranına rağmen kolay bir kullanımı olması beklenen Galaxy X’in 2017’de Samsung’a yeni bir ivme kazandıracağı da iddialar arasında.

 

In this article

Join the Conversation