Seagate INNOV8 Gücünü USB Üzerinden Alıyor

Seagate, veri aktarımını ve güç ihtiyacını tek bir kablo üzerinden sağlayan 3.5 inçlik harici sabit disk sürücüsü üretti. 2.5 inçlik sabit diskler ya da SS Mar 31, 2016

791 0
791 0

Seagate, veri aktarımını ve güç ihtiyacını tek bir kablo üzerinden sağlayan 3.5 inçlik harici sabit disk sürücüsü üretti.

2.5 inçlik sabit diskler ya da SSD’ler, harici kutuyla birlikte USB üzerinden güç alarak kullanılabiliyor. Yani ek herhangi bir güç bağlantısına ihtiyaç duyulmuyor. Ancak, 3.5 inç yapısındaki daha büyük sabit diskler için bu durum geçerli değil. 3.5 inçlik harici disklerde USB arabirimi yalnızca veri transferi sağlarken enerji ihtiyacı ise adaptörlerle karşılanıyor.

Seagate, yeni tasarladığı ve INNOV8 adını verdiği alüminyum gövdeli harici sabit disk depolama sürücüsüyle 3.5 inçlik diskleri de enerji bağımlılığından kurtarıyor. Yeni nesil USB arabirimi USB 3.1 Type-C’nin kullanıldığı harici sabit disk depolama sürücüsünde, güç ihtiyacı doğrudan bu arabirim üzerinden sağlanıyor. Seagate burada USB Type-C’nin avantajını kullanarak hem veri aktarımını, hem de enerji ihtiyacını tek bir kablodan sağlıyor. Ayrıca, Ignition Boost isimli özel teknolojiyle enerji aktarımı çok daha sağlıklı şekilde gerçekleşiyor.

Bu harici sabit disk 8 TB kapasiteye sahip. 349 dolar fiyat etiketiyle INNOV8’i satın alanlara 200 GB OneDrive bulut depolama alanı da hediye ediliyor. Ürünün okuma ve yazma hızlarıyla ilgili şimdilik herhangi bir bilgi yok.

In this article

Join the Conversation