Sepetler, artırılmış gerçeklik ile canlanıyor

Fransız Systeme U süpermarket zinciri, müşterilerinin alışveriş deneyimine güven unsuru katmak için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. Her tüketici aldığı ürünün nerede ve hangi şartlarda üretildiğini bilmek ister. Bu...

672 0
672 0

Fransız Systeme U süpermarket zinciri, müşterilerinin alışveriş deneyimine güven unsuru katmak için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.

Her tüketici aldığı ürünün nerede ve hangi şartlarda üretildiğini bilmek ister. Bu durum, alınan ürün gıda ile ilgiliyse özellikle geçerlidir. Systeme U, bu içgörüyü teknoloji ile birleştirerek farklı, eğlenceli ve fayda yaratan bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

u3

TBWA/Paris’in geliştirdiği artırılmış gerçeklik uygulaması, müşterilerin sepetlerine attıkları Systeme U markalı ürünleri tanıyor. Bu ürünleri satın alan müşteriler, dev ekranın önünden geçerken alışveriş arabalarının çeşitli animasyonlar ile canlandığına şahit oluyor. Alınan ürüne göre farklılaşan animasyonlar, bu ürünün üretim / yetiştirme koşullarına ve orijinine dair bilgiler de veriyor. Sistem peynir, yoğurt, kırmızı et, balık, beyaz et, domuz eti, meyve gibi ürünleri tanıyor ve ilgili animasyonları gösteriyor.

u2

Raflarındaki ürünlerin kaynakları ile ilgili şeffaf bir politika benimseyen Systeme U, artırılmış gerçeklik uygulaması ile hem bu şeffaflık politikasının altını çizme şansı yakalıyor hem de lokal üreticilerin desteklenmesi mesajı ile yerel ekonomiyi canlandırma kaygılı müşterileri yakalıyor.

Uygulamayı detayları ile incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

In this article

Join the Conversation