Sharp, 8K Çözünürlüklü Monitör Duyurdu

8K ekranlar teknoloji dünyasında yer edinmeye başladı. Bu defa Sharp, 27 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüklü monitör duyurdu. Yüksek çözünürlüklü monitöre dair ilk bilgiler haberimizde...

863 0
863 0

Teknoloji dünyası 4K çözünürlükte donanım ve içerikler yaygınlaşmasını beklerken, üreticiler vakit kaybetmeden 8K (7680 × 4320p) furyasını başlatmış durumda. Japan Display geçen yılın son çeyreğinde 17.3 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüklü monitör duyurusu gerçekleştirerek dikkatleri bir anda üzerine çekti. 8K çözünürlükte ve daha büyük bir ekrana sahip monitör çözümü ise bu defa Sharp cephesinden geldi.

LG’den, USB Type-C Girişli 4K Monitör!

LG’nin yeni monitörü LG 27UD88-W yüksek çözünürlüklü ve AMD FreeSync teknolojisine sahip…

Artık bir Foxconn şirketi olan ve 2018 yılında OLED panel üretimine başlayacağı bildirilen Sharp‘ın Osaka’da bulunan Sakai üretim tesisinde sergilediği 27 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüklü monitör şimdilik prototip aşamasında. 

Monitörde Sharp tarafından geliştirilen IGZO LCD ekran kullanılıyor. HDR (Yüksek Dinamik Aralığı) teknolojisinin eşlik ettiği 8K monitör, 326 ppi yoğunluğa, 120Hz tepkime hızına ve 3.000 cd/m2  parlaklığa sahip. Profesyonel kullanıcıları hedefleyen 8K çözünürlüklü monitörün son kullanıcıyla buluşması için önünde uzun bir sürenin olduğunu söyleyebiliriz. 

In this article

Join the Conversation