Sharp AQUOS Mini Duyuruldu!

Özellikle tasarım açısından farklı modeller üreten ve bu özelliği ile gündeme gelmeyi başaran Sharp yeni modelinin duyurusunu yaptı.

752 0
752 0

Sharp tarafından yapılan son açıklamalarda marka tarafından hazırlanan Sharp AQUOS Mini isimli modelin duyurusu yapıldı. Cihaz ile ilgili tasarımlardan teknik özelliklere kadar pek çok detayın paylaşıldığı tanıtım etkinliğinde yeni telefon modelinin de oldukça iyi bir şekilde hazırlandığı görüldü.

Sharp AQUOS Mini Geliyor

Japonya’da üretimlerini yapan marka her ne kadar dünya genelinde ilgi görmese de özellikle Japonya sınırları içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmış durumda. Bu ilgi ile birlikte her telefon modelinde çıtayı biraz daha yükseltmeyi başaran marka böylece daha iyi ve daha fazla performans sunan modelleri de üretmeye başarıyor.

Sharp AQUOS Mini Özellikleri Ne?

Son tanıtımı yapılan AQUOS Mini2de 4.7 inç büyüklüğünde full HD bir ekranın yer alacağı belirtilirken özellikle marka tarafından hazırlanan özel teknolojinin kullanıldığı ekranın güç verimliliği konusunda diğer tüm markaları geride bıraktığı iddia ediliyor.

6 çekirdekli bir işlemcinin bulunacağı telefonda Snapdragon 800 tercih edilmiş durumda. 3 GB ram ve 16 GB dahili depolama alanı ile sunulacak telefon aynı zamanda Micro SD kart desteği de sunuyor. Kamera konusunda oldukça başarılı donanımlara sahip olan telefon modelinde 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera yer alıyor. Ayrıca suya ve toza karşı dayanıklı olan ve bu konuda sertifikası bulunan cihaz bu bakımdan kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sharp AQUOS Mini Kaç Para?

Telefon ile ilgili yapılan açıklamalarda telefonun 436 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilirken Japonya’da satışa çıkacak telefonun Avrupa pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. 

In this article

Join the Conversation