SIM Kartlı Macbook Geliyor

Apple tarafından MacBook serisi için yeni bir çalışmanın yapılacağı ve artık bilgisayarlarda SIM kart desteğinin sunulacağı belirtildi.

704 0
704 0

Apple tarafından imalatına başlandıktan sonra büyük bir alaka gören ve dünya genelinde yoğun bir şekilde kullanılan MacBook günden güne geliştiriliyor. Apple tarafından alet üzerinde yapılan çalışmalarda yeni bilgiler gelmeye devam ederken bilgisayarların önümüzdeki senelerden itibaren artık SIM kart desteği sunacağı belirtildi.

Mevcut bilgisayarlarda Wi-Fi veyahut kablolu irtibat kullanılması olası olurken mobil verinin alınması yalnızca ek donanımlar ile mümkün oluyordu. Bu konuda kullanıcıların daimi ihtiyaç halinde olması Apple’ı harekete geçirirken bilgisayarların çok daha kapsamı geniş ve donanımlı hale getirilmesi sağlanacak.

Bilgisayarların SIM kart desteklemesi bu özellik üzerinden internetin çok kolay bir şekilde kullanılabileceğini gösterirken rastgele ek bir donanıma gerek kalmadan kişiler bilhassa dışarıda MacBook internet bağlantısı sağlayabilecek. Konuyla ilgili özellikle yabancı medyada pek çok haber bulunurken Apple’ın SIM kart özelliği üzerinde ciddi şekilde çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmalarını yeni MacBook modelinin çıkışına kadar bitirmeyi tasarıladığı belirtildi.

Bugüne kadar pek çok değişik marka tarafından da benzer projeler yapılırken Apple tarafından yapılacak bu çalışma MacBookları çok daha farklı bir konuma taşıyacak. İnternet bağlantısı ile ilgili kişilere tüm seçenekleri sunmayı muvaffak olacak Apple böylelikle kablolu, kablosuz ya da mobil data üzerinden internet irtibatını alınmasını ve internet üzerinden işlerin yapılabilmesini olası kılacak.

In this article

Join the Conversation