Snapchat’ten Özel Akıllı Gözlük Geliyor

Snapchat bugüne kadar yapılmayanı yapmak için geri sayıma geçtik. Snapchat akıllı gözlükleri ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunacak

650 0
650 0

Akıllı gözlükler konusunda bugüne kadar çok ciddi projeler yer almasa da teknoloji ile birlikte bu alanda da ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Özellikle Snapchat  tarafından yapılan son açıklamalarda, Snapchat’in kullanımının akıllı gözlükler aracılığı ile yapılacağı ifade edildi. Bugüne kadar sadece kamera üzerinden çekilen görüntülere montaj yapılabilen Snapchat, tüm bu işlemleri çok daha kolay bir hale getirecek bir gözlük üzerinde çalışıyor.

Kontrol Akıllı Gözlükte Olacak!

Akıllı gözlük olarak lanse edilen yeni teknolojik ürün, üstelik deneyimli bir ekip tarafından yürütülüyor. Ekibin başında Microsoft’un benzer projelerinde görev alan Mark Dixon gibi isimlerin yer aldığı öğrenilirken, ciddi bir yatırım ile birlikte Snapchat  bu yeniliği kullanıma sunacak.

Sanal Gerçeklik Gerçek Oluyor!

Şu anda sadece kısıtlı alanlarda kullanılabilen sanal gerçeklik, akıllı gözlük ve benzeri ürünler ile çok daha fazla hayatın içerisinde yer alacak. Sosyal medya kullanımı, internet bağlantısı ve basit işlevlerin yerine getirilebileceği akıllı gözlüklerde gelecek yıllarda çok daha fazla işlevi yerine getirebilmek mümkün.

Snapchat  akıllı gözlüğün nasıl çalışacağı konusunda tam bilgi verilmese de Snapchat ‘in kontrolünün çok kolay bir şekilde yapılabileceği ortada. Google tarafından yıllardan beri üzerinde çalışılan Google Glass sonrasında başka bir heyecan verici çalışma olarak görülen Snapchat, akıllı gözlük ile ilgili daha fazla detayı önümüzdeki günlerde paylaşabilir.

In this article

Join the Conversation