Snapdragon 821 Performansı Nasıl?

Qualcomm tarafından yapılan ve en iyi işlemci olarak tanımlanan Snapdragon 821 modelinin performansı oldukça üstün durumda.

685 0
685 0

Qualcomm mobil cihazlara yönelik geliştirdiği işlemciler ile performans anlamında oldukça başarılı işlere imza atarken marka tarafından son olarak Snapdragon 821 adı verilen yeni bir model piyasaya sürüldü. Bir önceki modeliyle sıklıkta adından söz ettirmeyi başaran ve SnapDragon 820 ile pek çok telefondaki performansı üst seviyelere çıkartan Qualcomm yeni modeli ile birlikte bu konudaki çıtasını da yükseltmiş durumda.

Yüzde 10 Performans Artışı

Bir önceki modeline göre çok daha üstün özelliklere sahip olan ve performans açısından iyileştirmeler yapılan Snapdragon 821 geçtiğimiz günlerde marka tarafından resmen tanıtıldı. Yapılan tanıtımı ile birlikte yeni model hakkında detaylara ulaşmak mümkün olurken işlemcinin bir önceki modele göre yüzde 10 performans artışı sağlayacağı belirtildi.

İki çekirdek yüksek performans sağlarken işlemcide yer alan diğer iki çekirdek batarya tasarrufu anlamında önemli bir avantaj sağlıyor. Bu bakımdan işlemci bir yandan yüksek performansı ile telefondaki işlemlerin yapılmasını sağlarken diğer yandan da batarya tasarrufu ile yüksek pil tüketimini önlüyor. Yüksek çekirdekler 2.4 GHz, düşük çekirdekler ise 2 GHz olurken, bir önceki modelde bu durum 2.2 GHz ve 1.6 GHz şeklindeydi.

Grafik işlemcisi olarak da oldukça avantaj sağlayan yeni işlemci modelinde hız arttırılmış durumda. Bir önceki modelde hız 624 MHz olurken, yeni modelde hız 650 MHz’e çıkarılmış.

In this article

Join the Conversation