Sony PlayStation VR Yok Satıyor!

Sony tarafından üretilen ve reklamları ile ilgi çeken PlayStation VR ilk günden yok satıyor.

841 0
841 0

Sony tarafından üretilen ve büyük ilgi çekerek sanal gerçeklik konusunda durumu bir adım ileriye taşıyan PlayStation VR, Amazon üzerinden yapılan satışlarda ilk günden tüm stokların bitmesine neden oldu.

Sanal gerçeklik konusunda ilk denemelerden birisi olan ve 1.150 Türk liralık etiketi ile oldukça ekonomik bir ürün olan PlayStation VR resmen satışa çıktı. Amazon üzerinden ön siparişe sunulan PlayStation VR İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde stokların hemen tükenmesine neden oldu.

Stokların bitmesinin ardından firma tarafından önlem alınmaya çalışılsa da sadece İngiltere’de stoklar tekrar hazırlanarak satış devam etti. Fakat İngiltere dışındaki Almanya ve Fransa’da stoklar bittiği için satışlar şu an için durmuş durumda. Satış öncesinde PlayStation VR için firma tarafından bazı kriterler getirilmiş ve her müşterinin sadece 1 adet ürün almasına izin verilmişti. Fakat bu tip önlemlerin alınmış olmasına rağmen PlayStation VR büyük bir ilgi çekerek satışa sunulan ilk andan itibaren ön sipariş ile satın alındı. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

PlayStation VR almak isteyenler için önemli bir detay ise cihazınız tek başına kullanılamayacağı. Bu nedenle PlayStation VR alan kişilerin 60 dolar değerindeki kamerayı da satın alması gerekiyor. 

In this article

Join the Conversation