Sony PlayStation’un Yeni Adı Ne Olacak?

Uzun zamandan beri Sony tarafından çıkartılacak yeni oyun konsolunun adı tartışılırken Sony bu konuda yeni ismi onayladı. Oyun konsolunun yeni adı PlayStation 4K olacak.

693 0
693 0

Oyun konsolu konusunda yıllardan beri en iyi üreticilerden birisi olan Sony, sektördeki liderliğini hala sürdürüyor. Yeni modelleri ile birlikte sektörde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Sony yeni modeli ile önümüzdeki günlerde yeniden sahalara çıkacak. Yeni modeli hakkında en çok merak edilen detaylardan bir tanesi isim olurken Sony tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan yeni açıklama ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretleri de giderildi.

Sony 4K Geliyor!

Pek çok farklı ismin kullanılacağı belirtilen PlayStation modeli yeni model isminin PlayStation 4K olacağı açıklandı. Bu ismin kullanılmasındaki en önemli neden ise çözünürlüğün 4K teknolojisi ile yükseltilmiş olması. Bu bakımdan kullanıcılar çok daha kaliteli bir grafik kullanımına sahip olacak Bu konuyla ilgili yapılan açıklamalarda cihazın önümüzdeki günlerde duyurulacağı ve tanıtımı yapılacağı belirtilirken bu konuda cihazda yer alacak diğer özellikler de merak edilmeye başlandı.

Yeni PlayStation Kaç Para Olacak?

Yeni PlayStation modelinde özelliklerin yüksek olması fiyata da yansırken yeni modelin 350 ile 400 dolar arasında satılacağı açıklandı. Bu bakımdan yeni bir PlayStation modelini satın almak isteyen kişilerin ücret konusunda daha fazla bir ödeme yapması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek özel bir fuarda tanıtılması beklenen cihaz bu tanıtımın ardından satışa çıkacak ve satış süreci başlatılacak.  

In this article

Join the Conversation