Sony Xperia X Kamera Örnekleri Yayınlandı

Sony'nin kamera odaklı telefonu Xperia X modeline ait ilk resmi kamera örnekleri yayınlandı. Yeni nesil bir netleme teknolojisine sahip Xperia X kamera performansıyla göz dolduruyor.

876 1
876 1

Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’ne duyurduğu X serisi akıllı telefonlar Xperia X Performance, Xperia X ve Xperia XA her ne kadar etkinliğe damga vuran modeller arasında yer alsa da, telefonlar bir süredir sessizliğe bürünmüş durumda. Henüz dünya genelinde satışa sunulmayan Xperia X ailesinin yaz döneminde ülkemiz kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

Sony Xperia X Ön İnceleme

Sony Xperia X Ön İnceleme videomuz hazır! Sony’nin MWC 2016’da duyurduğu orta üst segment yeni…

Üst seviye akıllı telefon kategorisini yeni bir kamera deneyimiyle tanıştıran Xperia X ve Xperia X Performance modellerinde 1/2.3 inç büyüklüğünde 5x yazılımsal yakınlaştırma gerçekleştiren ve 12.800 değerinde ISO hassasiyetine ulaşabilen 23MP çözünürlüklü yeni nesil Exmor RS sensör yer alıyor.

0.6 saniyede bekleme modundan çekime hazır hale geçen 23MP çözünürlüklü arka kamera Sony’nin netleme teknolojisine yeni bir boyut kazandıran “Öngörücü Hibrit Otomatik Netleme” özelliğine sahip. Sony’ye göre yeni netleme teknolojisi bir konuya odaklandığında, konu hareket etse dahi keskinlik bozulmadan odak net kalmayı sürdürüyor.

Brezilyalı ünlü görsel sanatçısı Rafael Mantesso’nun başrolde olduğu alt bölümdeki video, Xperia X’in netleme konusunda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

In this article

Join the Conversation