Sony Xperia X Performans Tanıtıldı

Sony tarafından uzun zamandan beri çalışmalar yapıldığı bilinen Sony Xperia X performans modeli resmen tanıtılarak satışa sunuldu.

699 0
699 0

Sony’nin yeni amiral gemisi olan Sony Xperia X Performans yüksek özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkatlerden kaçmıyor. İlk olarak Tayvanlı kullanıcılar ile buluşan ve ardından yurt dışında satışına başlanacak cihazın pek çok Avrupa ülkesinde satılacağı belirtilirken Temmuz ayı itibariyle kullanıcılar cihaza sahip olabilecek.

Türkiye’de Satılacak

Fransa, Hollanda, İspanya ve İtalya gibi pek çok Avrupa ülkesinde satışa çıkması planlanan cihazın aynı zamanda Türkiye’de de satışı gerçekleştirilecek. Yapılan tanıtım ile cihazın etiket fiyatları ile ilgili bilgiler de paylaşılırken Türkiye’deki satılacak cihazlar için fiyat bilgisi net olarak paylaşılmadı.

Cihaz Kaç Para Olacak?

Buna karşın Fransa ve Hollanda’da 699 Euro İspanya ve İtalya gibi ülkelerde ise 729 Euro’luk bir etiket fiyatı belirlenmiş durumda. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda cihazın özellikleri ile ilgili de bilgiler verilirken cihazın 5 inç büyüklüğünde Full HD destekleyen bir ekrana sahip olacağı, Snapdragon 820 işlemcinin ve Android 6.0.1 işletim sistemi ile geleceği açıklandı. Cihazda aynı zamanda 3 GB RAM ram ve 32 GB dahili depolama bulunuyor.  

In this article

Join the Conversation