Sony Xperia X ve Xperia XA Türkiye’de

Daha önce Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtımı yapılan Sony Xperia X ve Xperia XA modellerinin Türkiye'de satılacağı açıklandı.

1130 0
1130 0

Sony tarafından üretimi gerçekleştirilen Sony Xperia X ve Xperia XA modelleri için Türkiye’deki kullanıcılara yönelik resmi bir açıklama yapıldı. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtım yapıldıktan sonra büyük ilgi gören modeller şu ana kadar Türkiye’de satışa sunulmazken, yapılan açıklamada Sony Xperia X ve Xperia XA modellerinin artık Türkiye’de de satılacağı belirtildi. Bu açıklama ile birlikte Türkiye’de de artık Sony Xperia X ve Xperia XA kullanılabilecek.

Özel, Üstün Özellikler!

Sony Xperia X ve Xperia XA modellerinde tercih edilen özellikler oldukça yüksek olurken en çok ilgi çeken özelliklerden birisi Öngörücü Otomatik Odaklama oldu. 23 MP çözünürlük sunan Sony Xperia X modeli, kamerası ile ilgi çekerken, hız açısından da sistem oldukça üstün durumda. Bu bakımdan 1 saniyeye kadar tüm kamera fonksiyonlarının hazır hale geleceği belirtilirken, bu özelliklerin yanı sıra diğer donanımlar da oldukça yüksek.

Cihazda kullanılan bataryanın 2 güne varan kullanım sağladığı açıklanırken, aynı zamanda cihazda özel bir koruma da bulunuyor. Qnovo Adaptive Charging olarak adlandırılan yeni teknolojisi ile birlikte batarya da koruma altına alınacak. Böylece bataryanın herhangi bir zarar görmesi de engellenecek. Satışa çıkacak cihazlar ile ilgili resmi açıklamalar yapılırken, açıklamalarda cihazların fiyatlarıyla da ilgili açıklama yapıldı. Xperia X 15 Haziran itibarıyla 2.399 TL’den satışa çıkacak.  

In this article

Join the Conversation