Sony, Xperia X’in Isınma Sorunu İle Baş Edemiyor!

Sony tarafından geçtiğimzi günlerde piyasaya sunulan Xperia X modelinde yaşanan ısınma sorununa hala çözüm bulunamadı.

858 0
858 0

Xperia X adı ile yeni bir modeli kullanıcılar ile buluşturan Sony, cihazlara yaşanan ısınma sorununa hala çözüm getiremedi. Xperia X modellerinin satışa çıkmasının ardından çok kısa bir süre içerisinde cihazlarda aşırı ısınma sorunu olduğuna dair şikayetler almaya başlayan Sony, yaptığı incelemerlerde bu ısınmanın kameradan kaynaklandığını tespit etti. HD kalitede video çekimi destekleyen Xperia X’de kısa süreli kullanımlarda dahi cihazın aşırı ısınması kullanımı zorlaştırırken, Sony tarafından bu konudaalınan önlemlerin de işe yaramadığı görüldü.

Kamera Devre Dışı Kalıyor!

Isınma sorunun yaşanması ile birlikte telefonda özel güvenlik önlemleri de otomatik olarak alınırken, ısınma nedeniyle kameranın kullanım dışı bırakıldığı da görülüyor. Bu bakımdan kullanıcılar ısınma sonrasında kamerayı da kullanamıyor. Bu bakımdan kamera kullanımı Xperia X modellerinde neredeyse imkansız olurken, konuyla ilgili şu ana kadar Sony tarafından resmi bir açılkama yapılmış da değil.

Xperia X ısınma sorunu için nasıl bir çözüm bulunacağı merak edilirken,bu konuda iki farklı yöntem geliştirilebilir. Özellikle sorunun yazılımsal olduğu tespit edilirse, güncelleme ile birlikte telefonlardaki ısınma önlenebilir. Fakat donanımsal bir sorun yaşanıyorsa, bu konuda donanımların değiştirilmesinden başka bir çözümün bulunabilmesi de pek mümkün görünmüyor.  

In this article

Join the Conversation