Sony Xperia Z5 Compact Tanıtıldı

Sony tarafından geçtiğimiz günlerde Almanya'da düzenlenen bir fuarda basın toplantısı ile özel bir cihazın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtılan yeni model ise Sony Xperia Z5 Compact oldu.

800 0
800 0

Sony tarafından mobil sektöre kazandırılan son telefon modeli Sony Xperia Z5 Compact oldu. Satış fiyatının yanı sıra teknik özelliklerine göre telefonun yüksek özellikler ile geldiği görüldü. Sony Xperia Z5 Compact modeli Xperia Z5’e göre çok daha büyük bir ekrana sahip.

Sony Xperia Z5 Compact Özellikleri Ne?

4.7 inç büyüklüğünde ekranı bulunan telefon modelinde 64 bit mimariye sahip özel bir işlemci kullanılmış durumda. SnapDragon gücünün tercih eden Sony, 810 modelini telefonda kullanılmış. Grafik birimi ise Adreno 430 grafik ile destekleniyor.

Cihazda 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi kullanılırken aynı zamanda microSD kart desteği ile depolama alanı 200 GB’a kadar genişletebilir. 4G teknolojisini destekleyen telefonda 2700 mAh gücünde bir batarya bulunuyor. Özel moduna geçiş yapıldığında iki güne kadar kullanım sağlayan telefonda 23 MP arka kamerası oldukça kaliteli bir şekilde fotoğraf çekilmesini sağlıyor. Yüksek özelliklerin bulunduğu kamerada otomatik odaklanma, hızlı odaklanma 4K video kaydı ve HDR modu da bulunuyor. Cihazda yer alan ön kamera ise 5 MP ve aynı zamanda HD destekli.

Android 5.1 işletim sistemi ile piyasaya çıkacak Sony Xperia Z5 Compact Türkiye’deki satış fiyatı henüz bilinmiyor. 

In this article

Join the Conversation