Sony’den 4K Playstation Geliyor!

Uzun zamandan beri gündemde yer alan Playstation 4k ile ilgili haberler nihayet doğrulandı. İşte yaşanan son gelişmeler ile birlikte Playstation 4k...

807 0
807 0

Oyun konsolları konusunda en çok tercih edilen markalardan birisi olan Sony, Playstation için yeni geliştirmeler üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda uzun zamandan beri basında Playstation 4K özelliği ile geleceğine yönelik haberler yer alırken, bu konuda Sony tarafından iddialara karşı herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Konuyla ilgili elde edilen son bilgilerde ve açıklamalarda ise Playstation’un 4K ile geleceği kesinlik kazanmış oldu.

Resmen Açıklandı

Playstation 4K ile ilgili iddialar Sony’nin yetkili ismi tarafından doğrulandı. Sony Interactive Entertainment’in başkanı Andrew House tarafından yapılan açıklamalarda Playstation 4K ile ilgili iddialar doğrulanırken, başkan yeni konsol ile ilgili detaylı farklı bilgileri de paylaştı.

Yetersiz Geliyor!

Mevcut Playstation modellerinin artık yetersiz geldiğini ve bu nedenle Playstation VR gibi özelilklerin kullanılması ile birlikte Playstation 4K özelliğinin de gerektiğini söyleyen House, bu konuda önümüzdeki modellerde Playstation 4K özelliğinin kullanılacağını söyledi. Yeni konsolun Playstation 4 üzerine inşa edileceğini söyleyen House, bu konuda donanımlar üzerinden iyileştirmelerin yapılacağını hatırlattı.

Yeni konsolun 2017 yılı içerisinde kullanıcılar ile buluşması beklenirken, cihazın tahmini fiyatı da paylaşıldı. Açıklamalara göre Playstation 4K’nın bedeli 350 Dolar seviyelerine kadar çıkabilecek.

In this article

Join the Conversation