Sony’den Amiral Gemisi Geliyor

Sony tarafından yeni amiral gemisi için çalışmaların başlatıldığı ve önümüzdeki dönemlerde yeni bir telefon modeli ile piyasaya çıkarılacağı belirtildi.

745 0
745 0

2016 yılında Sony tarafından tanıtılan en önemli model Xperia X Performance olmuştu. Yapılan bu hamlenin ardından Sony pazardaki payını daha da arttırabilmek ve özellikle daha fazla kişi tarafından tercih edilmek adına yeni bir amiral gemisi üzerinde daha çalışmalara başladı.

Yapılan çalışmalar ile ilgili ilk gelen bilgilerde modelin F8331 model numarasına sahip olduğu görülürken, telefonun 2016 yılının ikinci yarısında Sony’nin en büyük umudu olacağı açıklandı.

Yeni Modelin Özellikleri Ne?

Telefon ile ilgili yapılan testlerin ardından GFXBench veritabanında ortaya çıkan özellikler şimdiden telefon hakkında bilgi alınmasını sağlarken telefondan işlemci olarak Snapdragon 820 tercih edilmiş durumda.

Aynı zamanda 5.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan cihaz Full HD’yi destekliyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama özellikleri ile sunulacak telefon aynı zamanda Micro SD kart desteği sayesinde depolama konusunda sorun yaşatmayacak. Telefonun üretiminde suya ve toza karşı dayanıklılık ön plana alınırken sertifikalı bir şekilde gelecek telefon hem dayanıklı hem de su ve toza karşı güvenli bir şekilde sunulacak. Arka kamerasının 23 MP ön kamerasının ise 13 MP olacağı belirtilen telefon kamera açısından da oldukça üstün özelliklere sahip durumda.

In this article

Join the Conversation