Sony’den Taşınabilir Şarj Cihazları

Sony tarafından mobil teknolojisinde yaşanan sorunlara yönelik önemli bir hamle geldi ve taşınabilir şarj cihazları resmen satışa çıkarıldı.

685 0
685 0

Mobil teknolojilerde donanımların özellikleri her ne kadar arttırılsa da batarya da çok kısıtlı geliştirmelerin yapılması kullanıcıların günlük kullanımlarda sorun yaşamasına neden oluyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması adına bugüne kadar kalıcı bir çözüm bulunamazken son dönemlerde en çok kullanılan cihazlar arasında taşınabilir şarj cihazları yer almaya başladı.

Kullanıcıların taşınabilir şarj cihazları sayesinde priz aramaya gerek kalmadan mobil olarak şarj etme imkanının olması bu cihazlara olan ilgiyi arttırırken bu konuda son gelişme Sony cephesinde yaşandı. Sony tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir tanıtımda taşınabilir şarj cihazı duyurulurken iki farklı model ile sektöre giriş yapan Sony 15 bin mAh ve 20 bin mAh kapasiteli şarj cihazlarını resmen satışa çıkardı. Ürünlerin kısa süre içerisinde dünya genelinde satışa çıkacağı belirtilirken bu sayede taşınabilir şarj cihazı almak isteyen kişiler için önemli bir seçenek Sony tarafından sunulmuş oldu.

Taşınabilir şarj cihazlarında üstelik aynı anda birden fazla cihazın şarj edilebilmesi mümkün. Bu bakımdan eş zamanlı olarak şarj etme imkanı sayesinde aile üyelerinin de aynı anda şarj ihtiyacını karşılayabilmesi mümkün oluyor. Cihazlar üzerinde iki adet USB portu yer alırken bir üst modelde bu sayı 4.

Düşük kapasiteli olan modelin 70 Euro bir üst modelin ise 100 Euro üzerinden satılacağı belirtilirken kullanıcılar Sony garantisi ile çok daha iyi bir şarj ünitesine sahip olabilecek. 

In this article

Join the Conversation