Sony’nin Yeni Telefonu FCC’de Göründü

Sony tarafından piyasaya sunulacak yeni bir telefon sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı. İşte telefon ile ilgili elde edilen son detaylar.

667 0
667 0

Sony, mobil alandaki etkinliğini daha da artırabilmek adına yeni modelleriyle güçlü bir şekilde gelmeye hazırlanırken marka tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni bir telefon modeli sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı. Yeni telefon modelinin Xperia serisinin devamı olacağı belirtilirken yapılan paylaşımlarda telefon modelinin özellikleri de belirti.

Piyasada bugüne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşamayan ve bu nedenle daha güçlü modelleriyle piyasadan daha fazla pay almaya çalışan Sony, yeni çıkartacağı modellerde donanımları daha üst seviyeye taşımaya çalışıyor. Geçtiğimiz günler içerisinde marka tarafından yapılan açıklamalarda bundan sonraki süreç içerisinde Xperia Z yerine Xperia X serisinin çıkartılacağı belirtilirken yeni modelinde şu anda test aşamasında olduğu öğrenildi.

Resmi olarak açıklama yapılmamış olsa da yeni telefon modelin bazı özellikleri şimdiden ortaya çıkmış durumda. Yeni telefon modelini Xperia ailesinden olacağı öğrenilirken Sony 14784Z kod adı ile sertifikasyon sürecinde görülen telefonun özellikleri şöyle;

2.700mAh batarya

1920×1080 piksel Full HD ekran

4K çözünürlüğünde video çekim gücü

USB Type-C bağlantısı

In this article

Join the Conversation