Sosyal Ağlarda Instagram Fark Atıyor

Mobil üzerinden kullanılan ve kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren artan kullanıcı sayısı ile ilgi odağı olan Instagram için istatistikler açıklandı.

706 0
706 0

Instagram için yapılan açıklamalarda Instagram’ın diğer sosyal ağlara fark attığı ortaya çıktı. Instagram için yapılan resmi açıklamalarda uygulamanın aylık 400 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilirken her gün yaklaşık 70 milyon kişinin uygulamaya giriş yaptığı ve aktif olarak kullandığı belirtildi. Dünya genelinde kullanılan Instagram için bu rakamları oldukça yüksek bulunurken yeni gelişmelerin ve tasarım değişikliklerin de yapılacağı belirtildi.

Yabancı bir kaynakta yayınlanan ve dünyaya duyurulan istatistiklerde pek çok ilginç noktada bulunuyor. Instagram’ı kullanan kişilerin cinsiyete göre oranlarında erkekler önde olurken bu oran yüzde 51 civarında. Fake hesapların da çok olmadığı Instagram’da mevcut hesapların sadece yüzde 8 i fake hesap olarak belirlenmiş durumda.

İstatistiklerde ön plana çıkan diğer bir detay ise uygulamanın genelde gençler tarafından kullanılması. Facebook ve Twitter’a göre çok daha genç bir neslin bulunduğu Instagram bu açıdan çok daha dinamik ve yenilikçi.

Instagram için yapılan gelecek planlamalarında ise uygulamanın sadece ABD’de 100 milyon kullanıcıyı geçmesi beklenirken Instagram’ın ünlüler tarafından da kullanılması uygulamanın daha popüler hale gelmesini sağlıyor. Öyle ki fotoğraf paylaşımından ziyade fotoğraflar altından yapılan yorumlar ile iletişim kurulmasını sağlayan Instagram pek çok kişinin ünlülere ulaşmasındaki önemli bir araç durumunda. 

In this article

Join the Conversation