YouTube-logo-full_colorYoutube Wiki:

YouTube, bir video barındırma web sitesidir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’deki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkanı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak; Video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

  • YouTube, neredeyse istediğiniz her şeyi ücretsiz izleyebileceğiniz bir yerdi. Artık YouTube, sizi TV satan yer olmak istiyor. Google’ın video sitesi, yayın ağlarından ve bazı kablo ağlarından bir dizi kanal paketleyecek aylık 35 TL’lik yeni bir...

  • Youtube, mobil cihazlardaki yeni reklam formatından sonra bu seferde kısa süreli reklamların geçilmesini engelleyecek.