Spotify 100 milyon Barajını Aştı!

Online müzik dinleme servislerinden olan Spotify tarafından yapılan son açıklamada kullanıcı sayısının 100 milyonu geçtiği belirtildi.

578 0
578 0

Online müzik dinleme servisleri arasında en popüler uygulamalardan birisi olan ve Apple Music ile sektörde yarışan Spotify, yükselen grafiğini sürdürüyor. En çok tercih edilen uygulamalrdan birisi olan ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Spotify için kullanıcılar son dönemlerde daha çok ilgi göstermeye başlarken, bu durum Spotify’nin kullanıcı sayılarına da yansıdı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamada 100 milyon aboneye ulaşıldığı belirtilirken, geçtiğimiz Pazartesi günü itibari ile resmi rakamlar paylaşıldı

Yüzde 30 Ücretli Abone!

Birkaç ay önce 75 milyon abonesi olduğu açıklanan Spotify’nin kısa süre içerisinde 25 milyon gibi yüksek bir rakamda abone kazandığı görülürken, sistemde yer alan abonelerin yüzde 30’unun ücretli kullanıcı olduğu açıklandı. Bu açıdan 30 milyon kullanıcı ücretli olarak sistemden yararlanıyor.

Apple’ı Geçti!

Ücretli abone konusunda Spotify Apple Music’e fark atarken, Spotify’nin 30 milyon ücretli kullanıcına karşılık Apple Music şu anda 17 milyon ücretli aboneye sahip durumda. Apple Music için bugüne kadar toplam kullanıcı sayısı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Rekabet Artıyor!

Online müzik dinleme konusunda kullanıcıların daha fazla ilgi göstermesi hem pazarın büyümesini hem de rekabetin artmasını sağlıyor. Konuyla ilgili yeni servislerin de piyasaya gireceği öğrenilirken, rekabette çıta çok daha yükseltilecek.

In this article

Join the Conversation