Steam’e Microsoft Oyunları Geliyor

Steam'de bugüne kadar Microsoft tarafından yayınlanan oyunlar yer almazken, bundan sonra Microsoft oyunlarına da yer verileceği açıklandı.

780 0
780 0

Bilgisayar oyunları konusunda en çok tercih edilen online oyun platformlarından birisi Steam olurken, ücretli ve ücretsiz oyunları ile pek çok oyun sever Steam üzerinden oyun ihtiyacını gideriyor. Microsoft oyun konusunda bugün kadar Steam içerisinde dahil edilmezken, konuyla ilgli paylaşılan son haberde Steam’in artık Microsoft oyunlarını da destekleyeceği belirtildi.

Oyun konusunda başarılı markalardan birisi olan Microsoft, pek çok farklı oyun ile bu alanda var olurken, Microsoft’un Steam’de yer almaması da eleştirilmişti. Microsoft daha çok kendi uygulama mağazası üzerinden kullanıcılara hizmet verirken, artık Steam ile birlikte çok daha kolay erişilebilir hale gelecek.

Valve Farkı!

Steam ile oyun alanında fark yaratan ve yeni geliştirmeler ile birlikte bu konuda liderliği ele alan Valve, yeni markalarla anlaşmalar yaparak oyun içeriğini de zenginleştiriyor. Bu doğrultuda Steam’e gelmesi beklenen oyunlar arasında Age Of Empires serisi, Ori, and the Blind Forest gibi oyunlar yer alıyor.

Steam ve Microsoft iş birliği için resmi açıklama Xbox patronu Phil Spencer’den gelirken, Spencer hangi oyunların Steam’e taşınacağı konusunda net bilgiler paylaşmadı. Fakat bu konuda oldukça zengin bir içeriğin paylaşılması beklenirken, bu olayların ardından Windows Store’nin geleceği de konuşulmaya başlandı.

Windows Store’a Ne Olacak?

Steam yerine kendi oyun platformu Windows Store’nin kullanılmasını amaçlayan Microsoft bu konuda başarılı olamazken, Steam’e geçecek oyunların ardından Windows Store’nin daha az kullanılması bekleniyor.  

In this article

Join the Conversation