TeamViewer ile Bilgisayardan Telefona Bağlantı Kurma?

TeamViewer ile bilgisayardan telefon kontrolü nasıl yapılır? İşte TeamViewer ’da bilgisayardan telefona bağlanma işlem detayları.

1052 0
1052 0

TeamViewer genelde bilgisayarlar arasında bağlantı kurulmasını sağlarken, kişiler TeamViewer için geliştirilen küçük bir uygulama aracılığı ile bilgisayarlar üzerinden cep telefonlarına bağlantı kurarak yönetim sergileyebilmektedir. Bu açıdan pratik bir yöntem olarak bilgisayarlardan telefon üzerinden yapılması gereken işlemler de yapılabilmektedir. Üstelik internet bağlantısı kullanıldığı için kişilerin uzak noktalar arasında da işlem yapabilmesi mümkündür. TeamViewer kullanarak bilgisayar ve cep telefonları arasında bağlantı kurmak isteyen kişilerin bilgisayarlara TeamViewer, cep telefonlara ise TeamViewer QuickSupport adlı uygulama kurulmalıdır.

Uygulamalar kurulduktan sonra cep telefondan uygulama açılarak, ekranda yer alan giriş bilgileri bilgisayardaki TeamViewer ekranına girilmelidir.

Bilgisayar ekranına bu bilgiler girildikten sonra telefonda bağlantı için onay verilmesi istenmektedir.

Bu duruma onay verildikten sonra ise bağlantı gerçekleşecektir. Bağlantı sağlandıktan sonra kişiler istediği işlemleri bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektedir.

In this article

Join the Conversation