Tekken 7 Masaüstüne Geliyor!

Badai Namco tarafından piyasaya sürüldükten sonra dünya genelinde ilgi gören Tekken'in 7. versiyonunun bilgisayarlara da geleceği açıklandı.

747 0
747 0

Tekken adı verilen dövüş oyununun 7. versiyonu çıkarken, Tekken 7’nin PlayStation 4’e ek olarak Xbox One ve PC versiyonlarıyla da kullanıcılara sunulacağı belirtildi. PlayStation oyun konsollarının en çok oynanan oyunları arasında olan Tekken 7 için yapılan bu son duyuru, oyunu sevenlerde de heyecan yarattı. Oyunun bilgisayarlarda da oynanabilecek olması pek çok kişi için tercih edilen bir durum olurken, 20 yılı aşkın bir tarihi bulunan Tekken oyununun yıllardan beri ilgi çekmesi ve oynanması, markanın da büyük bir başarısını gösteriyor

Bandaı Namco Entertainment ve Bandaı Namco Studıos ortaklığı ile Tekken 7 üzerinde çalışmaların sürdüğü öğrenilirken, oyun bugüne kadar sunulan serilerden oldukça farklı olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bugüne kadarki en gelişmiş oyunun sunulacağı belirtilirken, Tekken 7 ile birlikte karakterlere yeni özellikler eklenecek ve ayrıca karakterlerin hareketlerinde de eklemeler yapılacak. Karakter sayısında da artış yaşanması beklenirken, oyunda 30’u aşkın karakterin olması bekleniyor.

Özel Oyun Motoru Kullanılıyor

Oyunda bir ilk gerçekleştirilirken, Unreal Engine 4 motoru kullanılmış durumda. Bu bakımdan oynanış açısından Tekken 7 ile birlikte bu açıdan da fark yaratılacak ve özel sinematik efektler oyunda kullanılacak.

Ne Zaman Çıkıyor?

Tekken 7 ile ilgili en çok merak edilen detaylardan birisi oyunun ne zaman sunulacağı olurken, bu konuda tam bir tarih belirlenmiş değil. Oyunun 2017’nin ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.  

In this article

Join the Conversation