Telefonlarda Kablosuz Şarj Dönemi Başlıyor!

Telefon dünyasında giderek daha da popüler hale gelen kablosuz şarj teknolojisi kabloların kısa bir süre sonra terk edileceğine işaret ediyor.

801 0
801 0

Kablosuz şarj teknolojisinde yeni gelişmeler LG’den geldi. LG tarafından yapılan özel üretim ile birlikte şarj teknolojisinde yeni bir dönem açılırken şu an için imkanlar sadece bu yeni özelliği destekleyen modellerde kullanılacak. Şu an için hazırlık aşamasında olması nedeniyle çok temel bir durumda bulunan kablosuz şarj teknolojisinde kablolu şarja göre şarj etme süresi çok daha uzun. Bu bakımdan kullanıcılar tarafından çok tercih edilmesi beklenmeyen yeni teknolojinin geliştirilmesi ve daha pratik hale getirilmesi ile birlikte şarj konusunda yeni bir dönem açması bekleniyor.

LG’den İlk Hamle!

LG tarafından üretilen kablosuz şarj padleri ise bu konuda durumu bir adım daha ileriye götürmeye başarmış durumda. yeni teknolojide kablolu şarja çok yakın sürelerde cihazın şarj edilmesinin mümkün olduğu iddia edilirken 30 dakika içerisinde telefonun yüzde ellisinin doldurulacağı belirtildi. Bu rakamlar ile birlikte LG şartları kendilerine çevirmeyi başarırken yeni teknolojik ürün kullanıcılar tarafından ne kadar benimsenecek ve performans kişileri ne kadar tatmin edecek önemli bir durum.

LG tarafından üretilen bu özel pad, kablosuz şarj cihazlarının içine entegre edilirken bu işlem sonrasında performansta çok daha fazla artış gösteriyor. LG tarafından yapılacak yeni testler ile birlikte son hali verilecek olan cihazın 2017 yılı itibariyle seri üretimi hedefleniyor.

In this article

Join the Conversation