Tesla Model S’in Ucuz Modelleri Tanıtıldı

Tesla, Model S'in iki farklı uygun fiyatlı versiyonunu duyurdu. Diğer otomobillerine oranla nispeten daha ekonomik fiyatlı Model 3'ü tanıtan ve ön siparişe Haz 10, 2016

688 0
688 0

Tesla, Model S’in iki farklı uygun fiyatlı versiyonunu duyurdu.

Diğer otomobillerine oranla nispeten daha ekonomik fiyatlı Model 3’ü tanıtan ve ön siparişe açan Tesla, son olarak Model S’in uygun fiyatlı iki versiyonunu da duyurdu. Model S 60 ve Model 60D olarak isimlendirilen yeni elektrikli modeller, batarya konusunda Model S’e göre birtakım farklılıklar içeriyor. Her iki yeni modelde de 75 kWh kapasitesinde bataryalar yer alsa da, şirket bu bataryaları özel bir yazılım aracılığıyla sınırlandırmış.

Model S 60, maksimum 210 km/s hıza ulaşabiliyor ve tek şarjda 320 km menzil sunuyor. Ayrıca bu yeni model, 5.5 saniyede 0 ile 100 km arasındaki hızlanmasını tamamlayabiliyor. Tesla’nın Model S 60 için belirlediği taban fiyat ise 66 bin dolar. Ayrıca her iki modelde de otomatik pilot özelliği yer alıyor.

Tesla’nın üretim kapasitesini artırma çalışmaları da sürüyor. Herhangi bir aksilik çıkmazsa gelecek ay sonu Nevada’daki Gigafactory batarya üretim tesisi faaliyete geçecek. 

In this article

Join the Conversation