The Great Heist Sonunda Online!

The Great Heist, yani Büyük Vurgun 10 aylık bir alpha ve beta süreci sonunda nihayet halka açık beta sürümüyle kullanıcılarına sunuldu.

913 0
913 0

Oyun, Browser rpg’leri arasında özellikle Türkiye’de epey popüler olan Popmundo’nun suç kolunu temsil edecek. Popmundo’nun eski versiyonlarında var olan suç hayatının bir güncellemeyle oyundan çıkarılması birçok kullanıcıyı epey üzmüştü. Geliştiriciler uzun zaman önce suç hayatını, müzik hayatına engel teşkil etmeyecek şekilde pop-evren’e adapte edeceklerinin sözünü vermişlerdi. İşte bu söz, geçte olsa tutuluyor. 

The Great Heist’in Amacı nedir?
The Great Heist, Popmundo ile aynı evreni paylaşan bir oyun. Peki ne demek bu? İki farklı oyun sistemi tek evren üzerine adapte edilmiş. Yani şu an bir müzik dünyası karakteri ve suç dünyası karakteri farklı kariyerler peşinde koşsalar da birbirleriyle aynı oranda ilgilenebiliyor, evlenebiliyor ve çocuk yapabiliyor. Aynı zamanda isterlerse iki dünyada da karakter sahibi olabiliyor ve iki kariyeri de deneyimleyebiliyor. Dolayısıyla geliştiriciler uzun zaman önce verdikleri adaptasyon işlemini başarmış oluyor. 

Müzik dünyasını bir kenara bırakırsak, TGH’de suçlular yarışıyor. Tuhaf değil mi? Bilgisayar korsanı, kabadayı, Şoför, kasa hırsızı, hırsız, suç dehası gibi çeşitli çete rolleri var. İster arkadaşlarınızla çete kurup bu rolleri paylaşıyorsunuz, isterseniz tek başınıza bir çete olup bütün rolleri sahipleniyorsunuz. Oyun iki türlü de epey eğlenceli ve çekişmeli. Soygunlardan elde ettiğiniz ganimetler çete sıralamanızı yükseltirken, bir yandan o hafta en hızlı soygun yapan çeteler ödüllendiriliyor. Bu sayede oyun hem kısa süreli hem de zamana dayalı stratejiler geliştirmeye itiyor.

Arayüz ve Dil Desteği

TGH zaten aktif olan bir oyunun kolu olacağı için içerisinde zaten Türkçe dil desteği ve Türkçe yetkili takımı mevcut. Dolayısıyla oyunu anlamakta ya da oyunla ilgili bilgi edinmekte hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Türkçe forum desteği ve yaklaşık 30.000 kişilik Türk camiasıyla her derdinize yetişiyorlar. Oyunu tamamen kavramanız aşağı yukarı 2-3 saat alıyor. Ancak her hafta geliştirmeler ve oyuncu feedbacklerine dayalı değiştirmeler yapılıyor. Dolayısıyla şu an için yenilikleri takip edenler bir adım öne geçiyor diyebilirim. 

Yine yukarıda göreceğiniz gibi, soygun esnasında değişik engeller ve bu engeller karşısında yapabileceğiniz eylemler görünüyor. Bu engelleri aşma süreleri mevcut yeteneklerinize ve soygunlarda kullanabileceğiniz steteskop, levye, gözetleme sistemi, maymuncuk gibi eşyalarınızın kalitesine bağlı olarak artıyor ya da azalıyor. Bu sebepten sıralamalarda yükseldikçe daha çekişmeli soygunlar arasında buluyorsunuz kendinizi.

Bütün bunlar ve daha fazlasını denemek için tek yapmanız gereken mevcut Popmundo hesabınızla www.Thegreatheist.com üzerinden giriş yapıp karakterinizi oluşturmak. Eğer Popmundo hesabınız yoksa da tek ihtiyacınız bir e-mail adresi ve internet bağlantısı. Yalnız soygunlar sırasında dikkatli olun. Eğer çok fazla kişi yere serer ya da eşya parçalarsanız polisin gelmesi 3 dakika sürmüyor!

In this article

Join the Conversation