TRT Bandrolü iPhone Fiyatlarını Yükseltecek!

Apple tarafından Türkiye’de satışa sunulacak iPhone 7 fiyatlarının TRT bandrolü nedeniyle zamlanacağı ve her modelde 150 TL’ye varan artışların yaşanacağı açıklandı.

696 0
696 0

Apple tarafından üretim aşamasında olan iPhone 7 için Türkiye’ye beklenti içerisinde olan kişilere kötü bir haber geldi. Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları ile birlikte televizyon ve radyo yayını alan cihazlardan TRT bandrolünün alınacağı belirtilirken cep telefonları da bu kapsama altına alınmış ve yüzde 8 oranında bir vergi kesintisinin yapılacağı açıklanmıştı.

İlk Hamle Apple’dan

Bu gelişmenin ardından Türkiye’de satışa sunulacak tüm cihazlarda yüzde 8 oranında bir artış yaşanması beklenirken ilk bilgiler Apple’dan geldi. Apple tarafından önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen iPhone 7 modelleri için fiyatlarında da yükseltileceği belirtilirken yeni fiyatlar ile ilgili özellikle iPhone 6 serisi için bilgiler de paylaşıldı.

Elde edilen bilgilere göre Türkiye’de satılacak modellerin yaklaşık 150 Türk Lirası zam yapılacak. Üstelik mevcut telefon satışlarında da artış yaşanırken iPhone 6               S fiyatı 3 milyar 249 Türk Lirası^, iPhone 6S Plus fiyatı 3 milyar 649 Türk lirası olarak yeniden belirlendi. Yapılan bu hamlenin pek çok tüketici tarafından hoş karşılanmadığı bilinirken bu konuda yapılacak herhangi bir işlem bulunmuyor. Zira hemen hemen tüm teknolojik cihazların satışında bundan sonraki süreç içerisinde TRT bandrolü alınması zorunlu.

In this article

Join the Conversation