Twitter emojilere göre reklam gösterecek

Futbol topu, bisikletli adam, pizza, hamburger… İçinde yiyecek, içecek veya eşya olan emojilerkullanarak attığınız tweet’ler, bundan böyle reklam verenler için belirleyici olacak. Twitter, hedef kitlenin emoji kullanımını tahlil eden yeni...

846 0
846 0
twitter reklamlari

Futbol topu, bisikletli adam, pizza, hamburger… İçinde yiyecek, içecek veya eşya olan emojilerkullanarak attığınız tweet’ler, bundan böyle reklam verenler için belirleyici olacak. Twitter, hedef kitlenin emoji kullanımını tahlil eden yeni bir sisteme geçtiğini duyurdu.

Emojinin gücünü reklam verenler de keşfetti. Twitter kendi blogunda, artık reklam verenlerin, kullanıcıların tweet’lerinde yer verdiği emojilere göre hedef kitlesini belirleyeceğini duyurdu. Firma blog paylaşımında, 2014’ten beri Twitter’da 110 milyar emoji kullanılmış olduğunu belirtiyor. Kullanıcıların hislerini belirtmek için kelimelerden daha faydalı buldukları emojiler artık reklam verenler tarafından birer data olarak kullanılacak. Aslında şu an kullanımda olan “anahtar kelime” metoduyla hemen hemen aynı.

Pizza emojili tweet attıktan sonra bir pizza lokantanından, futbol topu paylaştıktan sonra spor markalarından kampanyalar görmeye hazırlıklı olun. Reklam veren şirketler için sunulan bu özellik, evrensel olarak 15 Haziran itibarıyla kullanıma sunuldu.

In this article

Join the Conversation