Ve Huawei P9 Özellikleri

Huawei P9 ve Huawei P9 Plus olarak tanıtılması beklenen yeni telefon modelleri resmen Londra'daki tanıtım toplantısında duyuruldu.

898 0
898 0

Huawei tarafından uzun sürende beri üzerinde çalışmaları yürütülen yeni telefon model P9 için Londra’da özel lansman düzenlendi. Teknoloji sektörünün kilitlendiği tanıtımlarda Huawei P9 ve Huawei P9 Plus olmak üzere iki farklı model tanıtımı yapılırken, markanın Apple ve Samsung ile telefon modellerinin serisi konusunda da yarışmak istediği görüldü.

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan kısa açıklamalar ile çok farklı bir model sunulacağı açıklanarak beklentiler yükseltilirken, çift kameralı P9 modeli, oldukça yüksek özelliklere sahip. 8 çekirdekli cihaz, aynı zamanda 2,5 GHz gibi yüksek bir hıza sahip. Yapılan tanıtımlarda dünyaya bakış açınızı değiştirecek tanımları kullanılırken, kalite ve performanstan ziyade çift kamera ile farklı bir bakış açısının sunulacağının ifade edildiği öğrenilirken, cihazda önemli bir özellik de pil süresi. 3000 mAh tipindeki bataryası ile bir gün boyunca tekrar şarj etmeye gerek bırakmayan cihaz bu açıdan tüm gün boyunca çok şarj imkânı olmayan kişiler için de ideal bir durumda.

Huawei P9 ve Huawei P9 Plus arasında çok ciddi farklar bulunmazken, Plus modelde 12 MP çift kamera ve 8 MP gibi yüksek kalitede bir ön kamera bulunuyor

In this article

Join the Conversation