WhatsApp Grupları Kişi Çağırmak Artık Kolay

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler durumda bulunan Whatsapp grup mesajlaşmalarını daha da etkin bir hale getirmek için yeni bir güncelleme yaptı.

779 1
779 1

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede bulunan Whatsapp yeni güncellemeler ile birlikte daha iyi bir uygulama olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ve böylece oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapan Whatsapp şu anda milyonlarca kullanıcısı ile sektörde lider durumda. Üstelik uygulama için sürekli yenilikler geliştirilerek kullanıcıların çok daha etkin bir uygulamayı kullanması sağlanıyor.

Whatsapp’a Yenilik Geldi

WhatsApp tarafından yapılan son açıklamalarda yeni bir güncellemenin duyurusu gerçekleştirildi. Yapılan açıklamalarda özellikle grup sohbetlerinde kişilerin yeni kişileri gruba dahil edebilmesi adına farklı bir işlem yapabileceği belirtildi. Şu anda beta versiyonunda denenen özellik ile birlikte kullanıcıların konuşmaya çağırma bağlantısı oluşturabileceği ve bu bağlantıyı farklı şekillerde gönderebileceği belirtildi. Bu doğrultuda QR kodu veya NFC etiketi oluşturarak paylaşmak mümkün olacak. Bu kodların paylaşılması ile birlikte kodu okutacak kişiler direkt grup sohbetlerine WhatsApp üzerinden dahil olabilecek.

Whatsapp grup sohbet için sunulan bu özellik birden fazla kişinin gruba davet edilebilmesi için de oldukça kullanışlı kod oluşturma işleminin ardından kişilerin gruba dahil olabilmesi adına bunun farklı platformlarda paylaşılması ya da kişilere gönderilmesi ile birlikte grup sohbetlerinin daha canlı ve daha etkin bir şekilde yapılabilmesi de mümkün hale gelecek. WhatsApp tarafından önümüzdeki günlerde güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacak olan özelliğin ilgi çekmesi bekleniyor.

In this article

Join the Conversation