WhatsApp Hızlı Alıntı Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp için geliştirilen son özellik, hızlı alıntı özelliği olurken, yeni özellik kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. İşte WhatsApp hızlı alıntı özelliği ve kullanımı.

942 0
942 0

WhatsApp kullanıcıları için yeni bir özellik daha kullanıma sunuldu. Son aylarda WhatsApp için arka arkaya yeni özellik kullanıcılara sunulurken, yeni özellikler ile birlikte oldukça kapsamlı ve özellikli hale gelen WhatsApp, böylece kullanıcıların da programı kullanmasını daha da kolay bir hale getirdi.

WhatsApp alıntı özelliği kullanıma sunulmadan önce kullanıcılar bu konudaki ihtiyaçlarını telefon üzerinden ekran görüntüsü alarak gidermeye çalışırken, bu oldukça uzun ve zahmetli bir işti. Fakat bu konudaki eksiği gidermek isteyen WhatsApp, alıntı özelliğini devreye sokarak işleri çok daha kolay bir hale getirdi.

WhatsApp Alıntı Özelliğini Kullanma

WhatsApp’ta alıntı özelliği sohbetler arasında mesajların kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. WhatsApp’taki yazışmalarda alıntılanmak istenen mesajın seçilmesi ve kopyalanarak bir diğer sohbet ekranına yapıştırılması yeterli. Böylece kişiler kolay bir şekilde sohbetler arasında mesajlaşmaları paylaşabiliyor. Üstelik sohbetlerde kişi adları da alındığından dolayı bu konuda karşı tarafında mesajı algılayabilmesi sağlanıyor. WhatsApp alıntı özelliğinin kullanılmasında alıntı yapılan kişilerin rengi de farklı bir şekilde belirlendiğinden dolayı hem alıntı yapıldığı anlaşılıyor, hem de bu konuda herhangi bir karışıklığın yaşanması önleniyor.

Beta Kullanıcıları Kullanıyor

Özelliği şu anda WhatsApp Beta programına kayıt olan kişiler kullanırken, özellik kısa süre sonra herkes için sunulacak.

In this article

Join the Conversation