WhatsApp Yeni Özellikler ile Güncellendi

Son dönemlerin en çok konuşulan uygulamalarından olan WhatsApp yeni özellikleriyle birlikte yeniden güncellendi.

827 0
827 0

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler olan WhatsApp yeni güncellemeleri ile birlikte çok daha kapsamlı bir hale getirildi. Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda iOS işletim sistemine yönelik yeni bir güncellemenin sunulduğu belirtilirken bu güncellemeyle birlikte iOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılan WhatsApp uygulaması çok daha performans odaklı bir hale geldi.

Yapılan açıklamalarda güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulan özellikler ile ilgili paylaşımlar da yapılırken kullanıcıların bekleyen en önemli özellik uygulamanın kullanılmasındaki performans artışının yapılması. Bu bakımdan bundan sonraki telefon kullanımlarında kullanıcılar çok daha hızlı bir WhatsApp uygulamasını kullanmaya başlayacak.

WhatsApp 2.16.7 sürümü son olarak kullanıcılara sunulurken bu konuda yapılan açıklamalar doğrultusunda özellikler şöyle;

Karşı tarafa gönderilecek bir emoji ekranda artık daha büyük bir şekilde yer alacak.

Video kaydetme sırasında kullanıcıların WhatsApp üzerinden parmağını ekranda yukarı ve aşağı kaydırması yeterli olacak ve böylece yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilecek.

Sohbetler bölümünde yapılan görüşmeler için kişiler daha fazla kontrole sahip olacağı gibi artık birden fazla konuşmanın seçilmesi ve bu konuşmaların silinmesi ya da farklı işlemlerin ortak bir şekilde yapılabilmesi mümkün olacak.

Güncellemeyle birlikte yapılan yeni özellik ise sohbet ekranlarının daha hızlı bir şekilde açılması ve böylece performansın artırılması.

In this article

Join the Conversation