WhatsApp’a GIF Desteği!

Anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp için yeni bir özelliğin kullanıma sunulacağı ve artık uygulamanın GIF desteği sağlayacağı belirtildi.

711 0
711 0

WhatsApp kullanıcılarının uygulamanın ilk günlerinden itibaren istediği GIF desteği nihayet WhatsApp’a ekleniyor. GIF’ler özellikle sosyal medya üzerinden yoğun olarak paylaşılırken pek çok farklı uygulamada artık GIF desteğini sağlamaya başlamış durumda.

WhatsApp’ın GIF desteğini sunmakta geç bile kaldığı belirtilirken geçtiğimiz günlerde yapılacak açıklamayla birlikte WhatsApp’ın GIF desteğinin sağlanacağı belirtildi.

Özellikle şu anda sadece geliştiriciler tarafından kullanılan WhatsApp’ın Beta sürümünde GIF desteğinin yer aldığı belirtilirken kişilerin gönderilen GIF’leri artık ayrı bir tarayıcıda açmasına gerek kalmadan uygulama üzerinden görüntülenebilmesi mümkün olacak.

Yapılan testlerin sona geldiği ve artık kullanıcılara bu özelliğin sunulacağı belirtilirken önümüzdeki ay itibariyle WhatsApp’a gelecek yeni bir güncelleme ile birlikte kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilecek. Güncellemenin tüm kullanıcıları kapsayacağı belirtilirken yapılan bu açıklamanın ardından WhatsApp kullanıcılarında da büyük bir beklenti oluşmuş durumda.

GIF desteğinin sunulmasının ardından kullanıcıların fotoğraf paylaşma işlemleri gibi GIF paylaşabilmesi mümkün olurken, yapılacak resmi güncelleme ile birlikte bu konudaki tüm detaylar da öğrenilebilecek.

In this article

Join the Conversation