WhatsApp’ta Reklamlar Başlıyor

WhatsApp için gelen son bilgilerde WhatsApp üzerinde yeni bir reklam modelinin uygulanmaya başlayacağı belirtildi.

847 0
847 0

Facebook tarafından satın alınan ve ardınan büyük bir gelişme göstererek piyasanın hakimi olmayı başaran WhatsApp’ta yeniliklerin ardı arkası da kesilmiyor. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda yeni bir reklem ve gelir modelinin geliştirileceği belirtilirken, yeni model ile birlitke artık WhatsApp’ta reklam dönemi de başlamış olacak.

Reklam Almıyordu

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren reklam almaması ile her zaman takdir toplayan ve bu özelliği nedeniyle dahi sevilen WhatsApp’a sonunda reklamların gelmesi de kullanıcıların nasıl bir tepki göstereceğini sorgulatıyor. Bu konuda kullanıcıların rahatsız olmaya başlaması WhatsApp için zarar getirebilir.

Otomatik Mesajlar Gönderilecek!

WhatsApp için gelen ilk bilgilerde kullanıcılara WhatsApp üzerinden tanıtıcı mesajların gönderileceği ifade edlirken, bu konuda nasıl bir reklam modelinin uygulanacğaı net br şekilde belirlenmedi. Bu bakımdan kullanıcıların rahatsız olabilecek şekilde sürekli WhatsApp üzerinden uyarılması ciddi bir eleştiri toplayacaktır. Bu nedenle reklam modelinde farklı bir yöntemin izlenmesi bekleniyor.

Test çalışmalarnın Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacağı öğrenilirken, bölgedeeki testlerin ardından özellik resmen kullanıma sunulacak.

WhatsApp için yapılacak bu gelişme için uzun süreden beri reklam sektörü ile sıkı bir ilişki kurulurken, pek çok toplantının da gerçekleştirildiği belirtildi.

In this article

Join the Conversation