Windows 10 Mobile 64-bit Olacak!

Microsoft tarafından mobil işletim sistemine yönelik çalışmalar yapılırken, bu konuda 64-bit desteği verileceği açıklandı.

797 1
797 1

Mobil işletim sistemi konusunda geride kalan ve Android ve iOS’un hızına yetişemeyen Windows, son dönemlerde daha çok mobil işletim sistemine yönelik geliştirmeler yaparken bu konuda ilk haber 64-bit desteği ile geldi.

Windows 10 Mobile için daha iyi bir performans sağlamak isteyen Microsoft, bu konuda 64-bit işlemcileri hedef alırken, yüksek donanımlı telefonlarda kullanılması amacıyla Windows 10 Mobile 64-bit versiyonunu duyurdu. Pek çok marka tarafından telefonlarda 64-bit sistemin kullanılması için hazırlık yaparken, bu konuda Windows 10 Mobile işletim sistemini tercih eden markalar için de bir alternatif oluşturuldu.

4 GB bellek ve yüksek donanımlara sahip cihazlar Microsoft tarafından yapılan bu son hamle ile birlikte Windows 10 Mobile 64-bit kullanabilecek.

Microsoft tarafından yapılan bu çalışmalarda telefonlarda yüksek performans, düşük tüketim ve enerji tasarrufunun amaçlandığı açıklanırken, önümüzdeki günlerde pek çok farklı yeniliğin de sunulması bekleniyor.

Kullanıcılar Memnun Değil!

Her ne kadar Microsoft tarafından geliştirmeler yapılsa da Windows 10 Mobile kullanıcılarının büyük bir kısmı sistemdeki sorunlar ve performans nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Yapılan bu son resmi açıklamanın ardından dahi firmaya yönelik pek çok eleştiri yapılırken, durum şu an için Microsoft için hiç de iyi değil.  

In this article

Join the Conversation