Windows 10 Mobile Geçişlerinde Son Tarih Ne?

29 Temmuz itibariyle Windows 10 ücretsiz bir şekilde geçiş sona erecek. Peki Windows 10 mobilde son durum ne?

812 0
812 0

Microsoft tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklama ile birlikte Windows 10 işletim sistemini kullanmak isteyen Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde geçiş imkanı sağlanmıştı. Bu geçiş süresinin son tarihi olarak 29 Temmuz günü belirtilirken bu tarihe kadar kişilerin mutlaka güncelleme alarak yeni işletim sistemine geçiş yapması gerekiyor.

Yapılan bu açıklamanın ardından son 20 güne girilirken bu 20 gün içerisinde kişilerin hala ücretsiz bir şekilde geçiş yapma imkanı bulunuyor. Bu süre içerisinde kişilerin güncelleme üzerinden işlem yapması yeterli olacağı gibi alınacak güncellemeler ile birlikte kolay bir şekilde Windows 10 işletim sistemini kullanmak mümkün olacak. Üstelik kişilerin çok fazla teknik bilgisine gerek kalmadan tüm işlemler güncelleme üzerinden gerçekleştirilerek bilgisayar yeniden başladığında Windows 10 işletim sistemini kullanmak mümkün olacak. Kişilerin Windows 10 işletim sistemi gibi merak ettiği konulardan bir tanesi de Windows 10 mobil işletim sistemi.

Aynı sistemin Windows Mobile işletim sisteminde olup olmayacağı merak edilirken konuyla ilgili yapılan sonra açıklamalarda Windows 10 mobil işletim sistemi için benzer bir durumun olmayacağı Ve bu bakımdan kişilerin mobil için kolay bir şekilde geçiş işlemlerini yapabileceği belirtildi.

In this article

Join the Conversation