Windows 10 Mobile Güncellemesi Alınamayacak!

Microsoft tarafından resmi olarak desteklenmeyen cihazların Windows 10 mobil versiyonuna geçiş yapamayacağı açıklandı.

657 0
657 0

Masaüstü versiyonlarında olduğu gibi mobil işletim sistemlerinde de Windows 10 mobil güncellemesini kısıtlı bir şekilde sunacak olan Microsoft’un yaptığı son Açıklama ile birlikte güncellemenin hangi modellerde alınacağı ile ilgili detaylar paylaşıldı. yapılan resmi açıklamada belirtilen ifadelerde kişilerin resmi olarak desteklenmeyen cihazlarda yeni işletim sistemi güncellemesini alamayacağı ifade edildi. Bu bakımdan Windows 10 mobil versiyonunun kullanılabilmesi adına resmi olarak tüm imkanlar kapatılmış durumda.

Mart ayı içerisinde ilk defa çıkartılan bu sistemde, ilk aylarda güncelleme için herhangi bir kısıtlama bulunmuyordu. Ayrıca Microsoft tarafından desteklenmeyen diğer cihazlara da Windows 10 mobil çok küçük ayarlar ile güncellenebiliyordu. Fakat yapılan son açıklama ile birlikte bundan sonraki süreç içerisinde desteklenmeyen hiç bir telefonda Windows 10 mobil işletim sisteminin kullanılamayacağı açıklandı. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde kullanıcılar sadece Microsoft tarafından destek verilecek telefon modellerinde yeni işletim sistemini kullanabilecek.

Yapılan son açıklama ile birlikte artık Microsoft tarafından desteklenmeyen cihazlar en son yapı 10586’ya kadar yükseltme alabilecek. Yapılan hamle ile birlikte Windows 10 işletim sistemini çok daha özel bir yere konumlandırmayı amaçlayan Microsoft, masaüstü versiyonlarında da benzer bir politika sürdürüyor. Ücretsiz geçişlerin ardından sadece ücretli bir şekilde satın alınabilecek olan işletim sisteminin üstelik kaçak yollarla kullanacak kişiler de yüksek cezalar ile karşı karşıya kalabilecek. 

In this article

Join the Conversation