Windows 10 Mobile İçin Dokunuşla Uyandırma Özelliği Geliyor

Yeni güncellemeyle birlikte, çift dokunuşla uyandırma özelliği tüm Windows 10 Mobile akıllı telefonlara da geliyor. Windows Phone yüklü bazı telefonlarda d May 23, 2016

735 0
735 0

Yeni güncellemeyle birlikte, çift dokunuşla uyandırma özelliği tüm Windows 10 Mobile akıllı telefonlara da geliyor.

Windows Phone yüklü bazı telefonlarda desteklenen çift dokunuşla uyandırma özelliği,  Windows 10 Mobile için de geliyor. Böylece, Lumia 950 ve Lumia 950 XL gibi üst seviye modellerde herhangi bir fiziksel düğmeye dokunmadan telefon kilidi kolay ve hızlı şekilde açılabilecek.

Bir süredir geliştirme aşamasında olan yeni Windows 10 Mobil sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, bu özelliğin de mobil işletim sistemine dahil olması bekleniyor. Microsoft, Geribildirim Merkezi’ne gelen soruları yanıtlayarak, bu özelliğin yakında tüm cihazlar için aktif olacağını bildirdi. Böylece tüm cihazların çift dokunuşla uyandırma özelliğine kavuşacağı netleşmiş oldu.

Birkaç hafta içinde Windows 10 Mobile için yeni önizleme sürümünün yayınlanması bekleniyor. Tabii bu özelliğin tüm Windows Mobile 10 akıllı telefonlarda aktif olması için final sürümün yayınlanması gerekiyor.

In this article

Join the Conversation