Windows 10’a Karanlık Tema Geliyor

Microsoft tarafından kullanıma sunulan son İşletim sistemi sürümü Windows 10 olurken Windows 10 ile ilgili yapılacak yeni bir özellik paylaşıldı.

837 0
837 0

Windows 10 bugüne kadar diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi daha çok açık ve beyaz renklerde temalara sahip olurken Microsoft tarafından yapılacak değişiklik sonrasında karanlık tema da artık Windows 10’da yer alacak.

Özellikle akşam saatlerinde bilgisayar kullanan ve uyku sorunu yaşamak istemeyen kullanıcılara yönelik yapılması planlanan bu düzenlemede karanlık tema kullanıma sunulacak. Karanlık tema olarak adlandırılan özellik Android ve iOS işletim sistemlerinde bugüne kadar kullanılan özellikler ile benzerlik gösterirken artık Windows kullanıcıları da özellikle akşam saatlerinde yapacağı bilgisayar kullanımlarında karanlık temayı tercih edebilecek.

Kullanıcıların uykusunun gelmemesi, yorgunluk hissetmemesi ve güç tasarrufunun sağlanabilmesi amacıyla kullanılması gereken Windows 10 karanlık tema bu açıdan kişilere farklı avantajlar sağlayacak. Karanlık temaya geçirmesiyle birlikte parlaklığını azaltılması, güç tasarrufuna geçilmesi de temanın sağlayacağı diğer avantajlar arasında olacak.

Windows’tan önce pek çok işletim sisteminde ve uygulamalarda kullanılan gece modu Microsoft tarafından çok geç bir şekilde işletim sistemlerine entegre edilmesi eleştiri alırken yapılacak son düzenleme, güncelleme ile birlikte bilgisayarlara alınabilecek. Konuyla ilgili güncellemelerin önümüzdeki günlerde kişilerin kullanımına sunulması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation